Turkish Music in 2020

2020 YILINDA TÜRK MÜZİĞİ


 "Heavy Metal dinlemiyorum" diyen Haluk Levent'e "Who the Fuck Haluk Levent?" şeklinde verdiği sert yanıtla gündeme oturan Ozzy Osbourne bir hayır konseri için Haluk Levent ile biraraya geldi. Iowa'daki hayır konseri sırasında sahneye fırlayan polisler Levent'i borcunu ödemediği gerekçesiyle sahneden indirip gözaltına aldı. Türk Grunge'ının köklü grubu Eye of the Tiger Woods'dan grup üyelerinin yüksek egolarını gerekçe göstererek ayrılan Nihat Doğan yıllar önce ıssız bir adada birlikte yaşadığı Survivor grubu gitaristi Taner'in Tokat konserinde kendisini taciz ettiğini iddia etti. Survivor Taner kameralar önünde yaptığı açıklamada Nihat Doğan isterse güreşerek bu sorunu çözebileceklerini ifade etti.


 51. Sanat Yılını kutlayan ZZ Top frontman'i Suavi kızı Nil Karaibrahimgil'in aslında kızı olmadığını ama yine de bununla ilgili açıklamayı kızı Nil Karaibrahimgil'e danışmadan yapamayacağını belirtti.


Emre Aydın'ın eski sevgilisi gözaltına alındı.


Türkiye'nin ilk arabesk-fantazi girlband'ı 'Ego'nun mazbut üyesi Muazzez Ersoy kronik eklem rahatsızlıkları nedeniyle gruptan ayrıldı.

Erdoğan'ın seçim yenilgisi sonrası Hint sermayesinin çekilmesiyle iflas eden Shiki Shenses Petrolleri kurucusu Adnan Şenses My Chemical Romance'a katıldı.


Fazıl Say'la birlikte çıktığı Amerika turnesinde organ mafyasının kaçırdığı Cem Adrian'ın ses telleri dışında herşeyinin çalındığı ortaya çıktı. Sanatçı 24 estetik operasyonun ardından hayata döndürüldü.


Yeni albümü 'Ula Ula'nın yeni bir albüm olduğunun farkına varamayan Davut Güloğlu hayranları "Yeni Albüm yap artık!" diyerek sanatçıya saldırdı. Sanatçı "Bu albüm zaten yeni." dediyse de dinletemedi.


Geçtiğimiz yıl ses tellerini aşırı zorlaması sonucu kaybettiğimiz Madonna'nın ardından kimlik arayışlarını hızlandıran Hande Yener gözleri makyaja bile büyüyemediği için Lady Gaga imajından vazgeçti.


 Yılın en çok satan sanatçısı İsmail YK sanatının artık olgunluğa ulaştığını ve hayranı olduğu Rebecca Black'le düet yapmak istediğini Istanbulmusic'e anlattı. Kulağıyla mandolin, damağıyla kabak kemane çalabildiğini vurgulayan sanatçı yeni albümü "Gofretim Yere Düştü, Kaldır Bak Tadına Kıvrak Fıstık" ta Türk Klasik Müziği eseri Dök Zülfünü Meydana Gel'in de yer alacağını belirtti.


Tarkan İngilizce albüm hazırlıkları için Londra'da. Son 10 yılda 6 İngilizce albüm yapan sanatçı düşük satış rakamlarını görünce "Ben zaten İngilizcem ilerlesin diye albüm yapıyorum" açıklamasını yapmıştı.


Teoman'ı cool bulan 12 kız ölü bulundu.


Güzel sanatçı Seda Sayan Justin Bieber'la olan ilişkisini ve Ahmet Maranki diyetiyle verdiği 25 gramın detaylarını İstanbulmusic'e anlattı. Gelecek ay Istanbulmusic'de....

1 comment:

Oyuncu Kız said...

Sikerim ama Cem Adrian'a laf atma. Oç

Post a Comment